TRENÉŘI

Trenérský tým je tvořen zejména ze závodníků a členů státní reprezentace, kteří své zkušenosti předávají dál.

Petra Peceková
pecka

Karate je na celý život a ještě kousek, je to životní cesta. To už jsem podvědomě tušila v době, kdy jsem jako malá otravovala mamku s tátou, ať mě přihlásí na karate. Psal se rok 1993. Mistr ke mě přišel, podíval se na mě a povídá: ,,Když budeš šikovná a budeš na sobě pracovat, dosáhneš i na černý pás a třeba vyhraješ mistrovství ČR „. Mrkl na mě a odešel trénovat. V tu chvíli jsem věděla, že je to moje životní cesta. Nejen že budu mít černý pás a vyhraju MČR, ale půjdu dál za hranice, kam se ostatní bojí jen pohlédnout. Vyhrála jsem, co se dalo, ME, MS, dosáhla jsem na 3. mistrovský stupeň. Stálo to spousty dřiny, vůle, odříkání, píle, bolesti i radosti. Poznala jsem díky karate spousty super lidí po celém světě. Naučila jsem se bojovat nejen na tatami, ale i v životě, naučila jsem si věřit. A víte co? Jsem za to vše šťastná a vděčná a tuhle lásku k bojovým sportům a uměním a tu cestu předávám dál svým svěřencům, aby okusili ten skvělý pocit ze sebe, že mohou cokoli dokázat a věřili si nejen v karate, ale i v životě. Protože karate je na cely život a ještě kousek.

Daniel Burda
dan

Karate je pro mě cesta, která mě naplňuje a baví už mnoho let. Od malého karatisty, úspěšného závodníka až po trenéra. Red Dragon Team je pro mě místo, kde bych své nasbírané zkušenosti chtěl předat dál. Snažím se ve svých žácích probudit jejich potenciál a dát jim možnost se věnovat tomu, co je bude bavit. Mým cílem, jako bývalého reprezentanta, je děti také podporovat v jejich závodní kariéře a ukázat jim pozitivní stránku závodění.


Kromě karate se mimo jiné zajímám o různé formy relaxace a kondičního cvičení pro doplnění fyzické a psychické přípravy.


Luděk Soudný
luda

Karate se aktivně věnuji od roku 2000 a od roku 2010 jako trenér. Aktuálně jsem nositel mistrovského stupně, 1. Dan. Za ta léta jsem dosáhl řady sportovních úspěchu (2x mistr ČR kumite, 2x vícemistr ČR kumite, řada umístění na mezinárodních turnajích).  Karate vnímám nejen jako koníček či sport, ale jako cestu fyzického i mentálního rozvoje.

Z pozice trenéra se snažím probudit v žácích jejich potenciál. Nejmenší naučit ovládat své tělo, pokročilejší přemýšlet nad cvičením, aby se z tréninků nastala jen rutina opakujících se cviků. Karate je bojové umění, proto se snažím cvičence naučit disciplíně a umění snášet příkoří. Vychovávat sportovce ne rváče.  

Cílem každého sportovního trenéra je dostat své svěřence na stupně vítězů a já nejsem výjimkou.

Julie Nováková
julca

Karate jsem se začala věnovat v 8 letech. A i když jsem vyzkoušela mnoho dalších sportu, tak karate bylo to jediné, co mně skutečno naplňovalo. Na karate mám ráda to, že se postoj a vztah k němu se mění podle toho, jak se vyvíjíte a rostete vy samy a vždy vám dá to, co v dané fázi života potřebujete nejvíc. Od místa, kde se vídáte se svými přáteli, sport, ve kterém si plníte své ambice, fyzické aktivity, která vám pomáhá uvolnit napětí, relaxace, při které přestanete myslet na problémy, které vás v životě trápí, nebo alespoň dobrý pocit, že děláte něco pro své zdraví.  A nakonec zjistíte, že to opravdu není jen sport, ale životní cesta. Tohle je to co bych chtěla, aby moji svěřenci v karate měli. Jako bývalá a doufám, že i budoucí reprezentantka České republiky v kumite se při trénování zaměřuji spíše na fyzickou zdatnost a rozvoj silových a rychlostních dovedností.